Witaj, wirtualny świecie!

7 luty to…

bardzo istotna dla mnie data.

Jest to pewien wyłom. Wyłom, którego influencja rozciąga się na moją doczesność.

To przestrzeń, przy pomocy której, będę starał się zmierzyć, ze zmianami, jakie zapoczątkował ten właśnie dzień.

Dlaczego jednak ten punkt, posiada taką właściwość, którą chciałbym upamiętnić?

1.

Współczesność odkryła, że każda narracja, posiada pewne punkty i momenty zwrotne, które rozrywają ciągłość i ta ciągłość staje się fragmentem, który można omówić. Budzi się nowa refleksja, która omawia przełom.

W moim przypadku, taka refleksyjna reorientacja, to dzień 7 lutego – to dzień przewartościowania swojego „przed”, by móc odnosić się do nowego „po”.

2.

Żyję w postsobie, dzięki jednej eksplozji. Ona mnie aktualizuje i organizuje. Mam możliwość określenia siebie na nowo. Punkt, miejsce, którym spinam tą swoją pozostałość. Nadaje nowego i sensu i reinterpretuje sam siebie.

Będę starał się w poszczególnych notatkach, stale odnosić do tego dnia. Dzięki czemu mam nadzieję sam lepiej zrozumieć przekształcenie w jądrze osobowości.

3.

Na końcu, jest to miejsce, gdzie mam nadzieję, opisywać to co mnie poruszyło. Przybliżać interesujące kwestie wynoszone z codzienności. Opisać ruch poruszenia i analizować go.Tak klasycznie, poprowadzić dziennik – internetowy.

Nie chce wskazywać jedynie na aspekty ze mną związane, ale formuła, którą wybrałem ściśle będzie przylegać do kryterium skrajnego subiektywizmu.

Wychodzi na to, że poprowadzę kawałek przestrzeni, dla dopieszczenia swojego ego….

4.

Co zatem zamierzam? Czas pokaże, bo odgórnie kreślone ścieżki, bardzo często zmieniają się pod wpływem niezliczenie rozciągłej materii codzienności, z całym swoim kolorytem.

Nie zamierzam olśniewać, bo to mi nigdy nie wychodziło. Nie chce również dopieszczać swojego ego, ale po prostu, jak zalecał Tischner i Buber, spotkać się. Wyjść poza siebie i skonfrontować.

Po co? By, Bogu dzięki, pełniej być człowiekiem!

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *